Ako rýchlo a lacno vylepšiť domáce kino

Domáce kino

Či už pozeráte TV cez Skylink, DIGI Slovakia, Antik, Orange TV, Plustelka, Obecné siete OSTV alebo Mikotel, prinášame vám praktické rady ako vyžmýkať z vašej TV čo najviac .

1 / Dobrým tipom na výrazné zlepšenie kvality obrazu vašej televízie je zvýšenie kontrastu takmer na plný stupeň a zníženie jasu pod polovicu. Tento málo známy trik robí čiernu čiernejšou a farby bohatšie . Obraz sa tiež zbaví vymytého vzhľadu, ktorý majú niektoré základné televízory.

2 / Vec, ktorú by ste chceli často zmeniť, sa nazýva efekt telenovely – „vyhladenie pohybu“ alebo „pohybová interpolácia“. Je navrhnutý tak, aby znižoval pohybové rozostrenie a vyzeral plynulejšie a realistickejšie. Váš nový televízor môže vidieť zdrojový materiál s nízkou rýchlosťou snímkovania a snaží sa vyplniť medzery medzi snímkami ďalšími, ktoré televízor generuje, aby pomohol vyhladiť rýchly pohyb . Celý prenos tak pôsobí prinajmenšom čudne. Stačí, aby ste otvorili ponuku v nastaveniach vášho TV a funkciu vypli alebo prinajmenšom upravili jej intenzitu.

3 / To, ako ďaleko od televízora sedíte , závisí samozrejme od vašich osobných preferencií. Všeobecné pravidlo pre HDTV však je 1,5 až 2,5-násobok veľkosti uhlopriečky obrazovky. So 60-palcovou TV môžete sedieť 2,25 metra až 3,75 metra od obrazovky . Vysoká hustota pixelov u novších televízorov s rozlíšením 4K Ultra HD však znamená, že si môžete sadnúť až o 30 percent bližšie ako k televízoru HDTV.

4 / Pre kvalitnejší zvuk odporúčame zainvestovať do „soundabaru“.

5 / Zvuk môžete zlepšiť aj pomocou úplne základnej sady pasívnych zosilňovačov. Prípadne len vybehnite na povalu a nájdite vaše staré, ale stále funkčné repráky z počítača, na ktoré ste už za tie roky aj zabudli .

6 / Pre ideálne zatemnenie miestnosti a takisto aj pre zlepšenie zvukovej izolácie nainštalujte zatemňovacie závesy alebo žalúzie.

7/ A teraz už len stačí pripraviť pukance , kolu a váš filmový kino zážitok sa môže začať .

8/ Ak však hľadáte profi zážitok z domáceho kina, stačí nám napísať , zavolať alebo jednoducho nás príďte pozrieť k nám do DDSdigital. My vám poradíme.