Smart okuliare ako displej smartfónu

Čo nás čaká v blízkej budúcnosti? Presunie sa displej smartfónu do smart okuliarov? Tohtoročný CES nám možno dá odpoveď. Technologický veľtrh CES už každoročne prináša to najzaujímavejšie zo sveta technológií . My sa vám postupne pokúsime priniesť niekoľko zaujímavých správ , ktorými vám dianie z tohto TOP technologického veľtrhu priblížime.

CES 2021 aj v tomto roku bezpochyby priniesol viacero zaujímavostí, ktoré stoja za povšimnutie . Medzi jednu z najväčších sa určite zaradili moderné smart okuliare , ktoré svojim vzhľadom pôsobia úplne klasicky a rozdiel medzi nimi a bežnými okuliarmi by ste si ani nemuseli všimnúť. Čím sú teda tieto okuliare také zvláštne a čo všetko dokážu?

Nakoľko sú okuliare spárované s vašim smartfónom , dokážu na vnútornej strane skiel za pomoci technológie microLED premietať 3D obraz priamo pred vašimi očami . Takýmto spôsobom je pomocou nich možné virtuálne prijímať hovory , sledovať mapy , či pracovať s vašimi dátami. Smart okuliare obsahujú výkonné stereo reproduktory , prostredníctvom ktorých môžete telefonovať, či počúvať hudbu. Samozrejmosťou je vstavaný mini-mikrofón s funkciou rušenia okolitého šumu, vďaka ktorému vás bude počuť čisto a jasne aj v hlučnom prostredí. Pomocou okuliarov sa budete môcť pripojiť na internet či už prostredníctvom WIFI alebo 4G LTE . Spárovanie s telefónom bude prebiehať cez Bluetooth. K dispozícií bude tiež ovládanie gestikuláciou podporované operačnými systémami iOS alebo Android, ktoré vám umožní navigáciu v mobilných aplikáciách jednoduchým pohybom ruky z bočnej strany okuliarov .

K dnešnému dňu stále nie je známe ich finálne meno, cena, či presný dátum začiatku predaja . Neoficiálne zdroje uvádzajú, že predaj by mohol začať už v polovici roka 2021. Pre šikovné a inteligentné smart riešenia do vašej domácnosti, chaty, penziónu, hotela či firmy nás jednoducho kontaktujte a navrhneme vám ideálne riešenie šité na mieru.

Zdroj https://www.techradar.com